Wysokość stałych opłat i prowizji

Wysokość stałych opłat i prowizji

Każda firma jest inna i niemożliwe byłoby znalezienie jednego, uniwersalnego konta, które odpowiadałoby wszystkim przedsiębiorcom, niezależnie od wielkości i charakteru działalności. Jednym z czynników, który musi mieć wpływ na to, jakie konto wybierzemy, jest wysokość stałych opłat i prowizji.

Jeśli nasza działalność wymaga dokonywania częstych transakcji, wysokość przelewów prowizji pobierana przez bank będzie informacją najistotniejszą. Nawet jeśli bank kusi nas propozycją darmowego prowadzenia konta i oferuje bonusy finansowe na starcie, atuty te szybko mogą okazać się jedynie „wabikami”, które zresztą zwrócimy bankowi z nawiązką, wykonując kolejne przelewy.

W kwestii prowizji i dodatkowych opłat związanych ze zleconymi transakcjami, warto pamiętać także o zdecydowanie wyższych opłatach związanych z przelewami międzynarodowymi. Jest to sprawa istotna, zarówno z punktu widzenia naszej firmy, jak i zagranicznych współpracowników lub klientów. Pamiętajmy, że dokonując przelewu z zagranicy, zarówno przedsiębiorca jak i osoba prywatna będzie zmuszona do pokrycia kosztów międzynarodowego przelewu. Wobec tego czasami wygodniejszym rozwiązaniem okazuje się założenie konta poza granicami naszego kraju.

Dla małych przedsiębiorców, którym konto będzie służyć głównie do przyjmowania pieniędzy od kolejnych klientów, wysokość prowizji nie ma dużego znaczenia. W takim wypadku ważniejszym kryterium będzie ilość bankomatów, z których można wypłacić pieniądze lub opłaty za prowadzenie i ubezpieczenie konta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *