Wybierz raz a dobrze

Wybierz raz a dobrze
www.kstit2014.pl

Konta biznesowe to nieodłączny element działalności większości firm. Dzięki specjalnie przygotowanym ofertom bankowym, firmy mogą liczyć na atrakcyjne warunki i udaną współpracę. Konto biznesowe może zapewnić przedsiębiorcy nieprzerwany dostęp do rachunku, większe możliwości związane z wypłatą pieniędzy w bankomatach czy darmowe przelewy. Wszystko zależy od banku, który wybierzemy i umowy, którą podpiszemy.

Jednak zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, które konto wybrać i jakiego rodzaju udogodnień potrzebujesz najbardziej, warto byś zwrócił uwagę na jedną podstawową zasadę – wybór konta powinien być szczególnie przemyślany. I to nie tylko z powodu bonusó;w lub różnych możliwości oferowanych przez kolejne banki. Dobry wybór oznacza, że nie będziesz musiał zmieniać konta w przyszłości. Dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Spójrz na swoją firmę z perspektywy klienta. W sprawach formalnych każdy klient, zarówno osoba prywatna, jak i duże przedsiębiorstwo, preferuje jak największą prostotę. Każde udogodnienie jest na wagę złota, a nawet małe utrudnienie może zniechęcać. Jeśli klient kupił już u Ciebie towar i ma zapisany nr konta, najłatwiejszą operacją będzie dla niego ponowienie przelewu lub skorzystanie z zakładki takiej, jak „odbiorcy zdefiniowani”. Gdy okaże się, że zmieniłeś numer, klient będzie musiał wykonać dodatkową czynność związaną z ponownym uzupełnieniem danych. Nie będzie to plus z punktu widzenia wizerunku Twojej firmy.

Co więcej, informacja o zmianie numeru konta może nie dotrzeć do klienta lub kupujący po prostu zapomni o modyfikacji, Wówczas problemów będzie jeszcze więcej. Klient przeleje pieniądze na niewłaściwy adres, Ty nie otrzymasz wpłaty, będziesz musiał skontaktować się z klientem, a klient dokonywać przelewu raz jeszcze.

Wobec tego pamiętajmy: lepiej uniknąć niepotrzebnych kłopotów, dobrze przemyśleć decyzję i wybrać raz, ale skutecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *