Przelew to konieczność

Przelew to konieczność
różnice utp warset sa dość znaczne jak działa zastąpienie werset czy ma wpływ na spread

Konto osobiste to dla wielu przedsiębiorców wygodniejsze rozwiązania niż konto dedykowana działalności firmowej. Wygodniejsze wtedy, gdy firma jest mała, niepotrzebny jest jej zwrot podatku VAT, a przychody nie są zbyt wysokie. Po przekroczeniu ustalonego przez ustawę progu wpływów na konto powinniśmy jednak założyć konto firmowe, do takiego kroku zobowiązuje nas również często regulamin banku, który nie pozwala na prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem konta osobistego.

Wobec takich regulacji prawnych pojawia się pytanie, czy warto „kombinować” i np. unikać transakcji bezpośrednio przez konto, tak, aby ich firmowy charakter nie został ujawniony a wysokość wpływów była nie przekroczyła limitu? Niestety nie. Przynajmniej wtedy, gdy jako formę rozliczenia wybraliśmy księgę przychodów i rozchodów. Wówczas ustawa zobowiązuje nas, aby formą rozliczeń podatkowych było polecenie przelewu.

jak wygląda akumulacja dystrybucja akcji akumulacja akcji? Sprawdź co mówią inny na ifcapital forum forum tematycznym ifcapital

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *