Konto dla firmy jednoosobowej

Konto dla firmy jednoosobowej

Wraz z rozwojem internetu i e-biznesu rośnie liczba przedsiębiorców, którzy zakładają firmy jednoosobowe i pracują wygodnie przed ekranem własnego komputera. Mimo tego, że firma zatrudnia tylko jedną osobę, posiada wiele takich samych cech, jak każda inna działalność gospodarcza. Jedną z nich jest osobne konto biznesowe, założone na firmowe potrzeby.

Na założenie osobnego konta firmowego decyduje się wielu e-biznesmanów. Prowadzenie konta biznesowego wraz z prywatnym nie jest rozwiązaniem wygodnym, o kłopotach z przepisami już nie wspominając. Mnogość transakcji może sprawić, że szybko pomylimy fundusze zarezerwowane na działalność z tymi, które przeznaczyliśmy „na życie”.

Zakładają konto dla tak małej firmy musimy się liczyć z charakterystyką jej działalności. Na rynku dostępne są z reguły konta, przy których bank pobiera prowizję za przelewy, ale nie trzeba płacić za ich prowadzenie, lub na odwrót – przelewy są darmowe, ale prowadzenie konta kosztuje. Atrakcyjniejszą opcją dla e-biznesmana będzie zwykle konto, które prowadzone jest za darmo. Nie oznacza to jednak, że powinieneś brać je „w ciemno”.

Zanim podejmiesz decyzję dokładnie policz przewidywaną liczbę przelewów, które będziesz regularnie wykonywać. Pamiętaj przy tym o przelewach do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego, a także o wszystkich rachunkach związanych z działalnością – np. za firmowy telefon lub internet. Być może po zsumowaniu prowizji za wszystkie rachunki okaże się, że jednak bardziej opłacalną opcją jest konto, za którego prowadzenie zapłacimy, ale przelewy będą wolne od prowizji.

Podczas kalkulowania kosztów warto wziąć pod uwagę także fakt, że niektóre banki oferują wykonanie pierwszym przelewów w miesiącu za darmo. Jest to istotna informacja dla przedsiębiorców, którzy nie wykonują zbyt wielu przelewów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *