Jak założyć konto firmowe?

Jak założyć konto firmowe?

Aby prowadzić działalność gospodarczą przyda nam się firmowe konto, które pozwoli na przyjmowanie wpłat od klientów, przesyłanie opłat za towar, regulowanie rachunków i rozliczanie z instytucjami państwowymi. Konto firmowe umożliwi tam także zaciągnięcie niewielkiego kredytu, który wesprze nas na początku działalności lub poratuje, gdy zabraknie nam kilku złotych na niezbędny towar, rachunek lub inną inwestycję. Samo konto nie różni się wyraźnie od prywatnych kont bankowych. A jak wygląda proces zakładania firmowego konta?

Na szczęście również podobnie do procesu zakładania „zwykłego” konta. Na szczęście – gdyż nie jest to operacja szczególnie trudna, ani wymagająca czasu. Konto możemy założyć albo w siedzibie banku albo siedząc wygodnie przed ekranem komputera.

W przypadku banku musimy liczyć się z tym, że trafimy na kolejkę, wizyta w siedzibie ma też jednak swoje plusy. W Razie jakichkolwiek wątpliwości możemy po prostu spytać pracownika banku o wyjaśnienie niejasnej informacji lub poprosić o dokładniejsze przedstawienie oferty. Taka konwersacja jest utrudniona, gdy zakładamy konto przez sieć. Wprawdzie pracownik nadal jest pod ręką, bo wystarczy zadzwonić na infolinię, aby zasięgnąć porady, jednak tam zwykle również czekają nas kolejki oraz koszty połączenia i niekończące się monologi automatycznej sekretarki.

Założenie firmowe konta jest więc stosunkowo proste, zwłaszcza, gdy przebrniemy wcześniej przez szereg formalności związanych z zakładaniem działalności gospodarczej. Zakładając konto pamiętajmy również, że należy poinformować o jego istnieniu Urząd Skarbowy – niezależnie do tego, czy jest to nasze jedyne, czy jedno z wielu firmowych kont.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *